Ankarada Elektrikçi , Elektrikci Ankara, Ankara Elektrik Arıza, Aydınlatma Sistemleri- Tabela Ankara

Ankara'da Yollarda Led Tabela Dönemi

led tabela
Ankarada Led Tabela Dönemi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Ankara’nın her yerinde yollara Ledli Bilgilendirme Ekranları yerleştiriyor.

Ankara Bulvarı ve Kuzey Ankara Isıtmalı Yolu’nda hizmete giren 14 adet ekranın yanı sıra Atatürk Bulvarı başta olmak üzere Eskişehir, Konya, Samsun, İstanbul, Esenboğa, Turan Güneş, Malazgirt 1071 ve Anadolu Bulvarlarında toplam 34 adet ekranın daha yerleştirilmesi ve hizmete girmesi için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, projenin tamamlanmasıyla birlikte Ankaralı sürücülere birçok bilgiyi bu ekranlar sayesinde verebilecek.

Yol güzergâhlarının yoğunluk bilgisinden Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına, özel gün kutlamalarından, yollardaki çalışmalara, kazalardan, internet üzerinden yol takibine kadar pek çok bilginin aktarılacağı ekranlara ilişkin bilgi veren Fen İşleri Daire Başkan Vedat Üçpınar, “Bu çalışma sayesinde güvenli bir sürüş keyfi ve kolaylığı ile en verimli trafik akışını sağlamış olacağız” dedi.

İlk olarak Kuzey Ankara Isıtmalı Yol Projesi kapsamında 8 adet Ledli Bilgilendirme Ekranı yapıldığını, çalışmanın özellikle sürücüler tarafından çok beğenilmesi üzerine Ankara Bulvarı’na da 6 adet yeni ekran yerleştirildiğini ifade eden Üçpınar, şunları söyledi:

“Atatürk Bulvarı’nın Sıhhiye, Kurtuluş, Tandoğan ve Çankaya’dan Kızılay’a geliş istikametlerine toplam 4 tane yerleştirdiğimiz dev ekranlardan Eskişehir, İstanbul, Konya, Samsun, Esenboğa, Turan Güneş, Anadolu ve Malazgirt 1071 (ODTÜ) Bulvarlarına da değişik sayılarda yapıyoruz. Şu anda 48 adet levhamızın 32 adedi yerlerine konuldu ve 24 adedi trafik yönetimine hizmet vermeye başladı.”


"YOLLARIN DİLİ OLACAK"
Proje kapsamında araç sayım cihazları ve kamera sistemlerinin de bu ekranlara monte edilerek, cihazın bulunduğu noktadaki trafik yoğunluğu, araç sayısı gibi verileri toplayarak, trafik düzenlemesi için planlama yapılabileceğini de anlatan Vedat Üçpınar, “Ayrıca ekranların bulunduğu yol güzergahlarındaki kameralar ile web sitesinde yayın yapılabilecek, yollardaki trafik durumunu vatandaşlar internet üzerinden izleyebilecekler. Ayrıca merkezdeki operatörler ile takip edilerek yol durumu hakkındaki bilgiler Ledli Bilgilendirme Ekranları vasıtası ile sürücülere de aktarılacak” dedi.

Trafik yoğunluğunun ekranlardaki yön güzergahlarındaki renklere göre ifade edileceğini de anlatan Üçpınar, “Yeşil trafiğin akıcı, Turuncu trafiğin yoğun, Kırmızı trafiğin çok yoğun olduğunu sembolize etmektedir” diye konuştu.
Admin

Ankara'da mobil ekiplerimiz ile Ankara'nın her bölgesine haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz. Ankarada Elektrikci 0543 458 9695 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ankarada Elektrikci - Elektrikçi - Ankara Elektrik - Ankarada Elektrik Ustası - Ankara Tabelacı


EmoticonEmoticon

Biristek@yandex.com