Ankarada Elektrikci - Elektrikçi Ankara

Ankarada Elektrikci 0543 458 9695

Hizmetlerimiz ELEKTRİK SEKTÖRÜ HABERLERİ
Elektrik sektörü ile ilgili güncel haberlerin yayınlandığı sitemizde, Ev ve İş yerleri ile ilgili çeşitli tasarımlarda yer almaktadır. Elektrik ile ilgili konuları sitemizde takip edebilirsiniz.
Memnuniyet Garantisi ANKARA ELEKTRİK ARIZA
Elektrik Teknisyeni tecrübesiyle %100 müşteri memnuniyeti! Ev ve iş yerlerinizdeki elektrik tesisatı sorunlarınıza çözümler üretiyoruz. Üstelik Pazar günleride hizmetinizdeyiz.
Led Tabela Satışı LED TABELA SATIŞI
Türkiye geneli Led Tabela ve Pixel Led Tabela satışı gerçekleştiyoruz. Ürünlerimiz 2 Yıl Garantili ve faturalıdır, Üstelik Kredi Kartına taksit imkanı ile...Fiyat bilgisi için bize ulaşın.

Elektriğe Zam Gelecek mi?
Uzmanlara göre, ithal bir ürün olan doğalgazla üretimin artması enerji maliyetlerini yükselttiği için faturalara zam kaçınılmaz hale geliyor.

elektrik arıza


Zaman'ın haberine göre, Kuraklık elektrik üretimini vurdu. Suyun azalmasıyla elektrik üretiminde doğalgazla çalışan santrallere ağırlık verilmeye başlandı. Resmi verilere göre, doğalgazın toplam elektrik üretiminde payı yüzde 40’lardan yüzde 47’ye çıktı (21 Nisan itibarıyla kümülatif). Suyun payı ise yüzde 26’dan 18’e geriledi. Uzmanlara göre, hidrolik (su) santrallerinde üretilen elektrik, birim maliyetlerin düşmesi anlamında çok önemli avantaj sağlıyor. Ancak suyla üretimin azalması, elektrik birim maliyetlerini olumsuz etkiler. Doğalgazla elektrik üretiminin artması ise elektriğe zam baskısını artırır. Nedeni, gaz ithal ve pahalı bir ürün. Uzmanlar, konuyu ‘Her nimetin bir külfeti var’ sözüyle özetliyor.

 Türkiye, ciddi kuraklık riski ile karşı karşıya. Enerji ve Su Yönetimi’nin beklediği nisan yağmurları da yağmadı. Barajlara gelen su miktarı yüzde 60 civarı azaldı. Kuraklık, içme suyu barajlarını da vurdu. Büyükşehirlere içme suyu sağlayan barajların doluluk oranı yüzde 90’lardan (geçen yıl) yüzde 30’lara geriledi. Önlem alınmaması halinde yaz aylarında ciddi elektrik ve su krizi yaşanacağı uyarısı yapılıyor. Enerji Bakanı Taner Yıldız da, ‘kuraklık nedeniyle yazın elektrik üretimi amaçlı daha fazla doğalgaz kullanılabileceğini; ayrıca İran, Bulgaristan ve Gürcistan’dan elektrik ithal edileceğini açıklamıştı.  Elektrik fiyatları 1 Temmuz’da yeniden belirlenecek.

YÜZDE 40’A GERİLEMİŞTİ

Doğalgazın elektrik üretimindeki payı, kısa bir aradan sonra yeniden artışa geçti. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre, geçen yıl aralık ayında toplam elektrik ihtiyacının yüzde 40’ı doğalgazla çalışan santraller ve yüzde 26’sı ise elektrik üreten barajlardan elde edildi. Enerji Yönetimi, kışın elektrik üretiminde barajlara ağırlık verdi. Ancak aynı dönemde yağmur ve kar yağışları tahminlerin çok altında kaldı ve su gelirlerinde önemli düşüşler oldu. Suyun azalmasıyla Enerji Yönetimi, barajlarda elektrik üretimini kıstı. Doğan açık, başta doğalgaz santralleri olmak üzere diğer kaynaklardan karşılanmaya başlandı. 21 Nisan itibarıyla doğalgazın toplam üretimdeki payı yüzde 47’ye kadar yükseldi. Oranın daha da artacağı tahmin ediliyor.

Bu hizmetimiz hakkında Olumlu veya Olumsuz görüşlerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Arşiv

* Ankaradaelektrikci.Net sitesinin amacı sadece, size en yakın Elektrik Firmasını veya Ankarada Elektrik Ustasını bulmanıza yardımcı olmaktır!Sitedeki Resim ve Yazılar ankaradaelektrikci.net'e aittir.izin alınmadan farklı sitelerde yayınlanamaz! | Düzenleyen: |Site istekleriniz için :biristek@yandex.comSiteMap
Copyright © 2013-2017 Ankarada Elektrikci